Bodrum – Gökova Körfezi - Bodrum

BODRUM – GÖKOVA KÖRFEZİ - BODRUM

MAVİ YOLCULUK

BODRUM – GÖKOVA KÖRFEZİ - BODRUM

7 GECE 8 GÜN TAM PANSİYON KONAKLAMA

24 metrelik ahşap gulet’lerle turkuvaz sularda rüya gibi tatil…

 

1. Gün Cumartesi                               BODRUM

Bodrum Limanı'nda teknelerinize saat 15.30’ dan itibaren yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda teknede kalınacaktır. (Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de birçok gösteri ve konserlerde Bodrum’daki sanatseverlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Kurtarıcı Sen Peter (St. Peter) Kalesi'dir. Ortaçağlara dayanan tarihiyle dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. )

2. Gün Pazar                        ORAK ADASI – ÇÖKERTME

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra yaklaşık saat 10:30'da Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3. Gün Pazartesi                 YEDİ ADALAR – KÜFRE – UZUN LİMAN

Sabah kahvaltıdan önce, yaklaşık saat sabah 06:30'da Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız;kahvaltı ardından bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar'daki ilk durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demir atılır.

4. Gün Salı                            TUZLA – LÖNGÖZ – KARACASÖĞÜT

Sabah kahvaltısı ardından turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur.Akşam yemeği ve geceleme karacasöğüt limanında yapılacaktır.

5. Gün Çarşamba                                KLEOPATRA ADASI – İNGİLİZ LİMANI

Sabah Kahvaltımızla beraber  Sedir (Cedrae) Adası'na hareket edilir. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlar’ dan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerleri antik çağ yazılarıyla dolu kırık sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı’nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, bu kumu özel olarak Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na (Değirmen Bükü) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.Akşam yemeği ve geceleme ingiliz limanında yapılacaktır.

6. Gün Perşembe                                KARGILI – KİSEBÜKÜ (ALAKIŞLA BÜKÜ)

Sabah 06:00 'da  Kargılı Koyu'na (Molla İbrahim Koyu) haraket.Yaklaşık iki saat sonra kargılı koyuna varış ve kahvaltı.Serbest Zaman arzu eden misafirlerimiz güzel turkuaz mavi suların tadına varabilir. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)' ne hareket edilir.Arzu eden misafirlerimiz Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilirler.Akşam yemeği ve geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

 7. Gün Cuma                        PABUÇ BURNU – YALIÇİFTLİK – BODRUM

Sabah 08:30'da yapılacak kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Pabuç Burnu'na hareket edilir. Arzu eden misafirlerimiz pabuç burnunda denize girebilirler.Yemekten sonra yalıçiftlik koyuna hareket.Yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenebilir.Tur sonrası Bodrum Limanı'na hareket edilir.Akşam saatlerinde limana varış,akşam yemeği ve geceleme.

8. Gün Cumartesi                               BODRUM

Bodrum Limanında Sabah 08:30 Kahvaltı. Saat 10.30'da teknemizden çıkış işlemlerinin yapılması ve gezimizin sonu.

 

Online Rezervasyon

Fiyat Listesi

Tarih Konaklama Dbl-Trpl pp Sngl 12 Yaş 12 Yaş altı konaklama yoktur
29.06.2013 / 26.07.2013 TAM PANSİYON 445 € 715 € 445 €
27.07.2013 / 01.09.2013 TAM PANSİYON 530 € 845 € 530 €
02.09.2013 / 13.09.2013 TAM PANSİYON 445 € 715 € 445 €
14.09.2013 / 27.09.2013 TAM PANSİYON 345 € 555 € 345 €
28.09.2013 / 11.10.2013 TAM PANSİYON 300 € 480 € 300 €
12.10.2013 / 26.10.2013 TAM PANSİYON 210 € 335 € 210 €

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Tam pansiyon konaklama: kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği
- Liman masrafları ve çıkış işlemleri
- Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları.
- Palamar ücretleri.
- Mürettebat servisi.
- Kullanma suyu.
- Dizel ve benzin giderleri.
- Temiz nevresim ve banyo havlularının temini (Deniz havlusu temin edilmez).
- Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, şnorkel olta takımları vb.)
- Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz).

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında yat barından satın alınır.
- Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları.
- Havaalanı transferleri.

NOTLAR:

- 12 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez
- Kamaralarda 3. kişi konaklaması malesef yapılamamaktadır.
- Full Charter kiralama için sorunuz.
- Kamaralarda büyük yatak mevcuttur. Twn yatak yoktur.
- Tüm kamaralar klimalıdır.
- Teknede 6 kamara mevcut olup toplamda 12 kişi seyahat edebilir.

FOTO GALERİ

Mavi Yolculuk

Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum

Konum: 24 metrelik ahşap gulet
Odalar: Kamaralar klimalı olup banyo tuvalet mevcuttur.
Açıklama: 24 metrelik ahşap gulet. Toplamda 6 kamara olup 12 kişi konaklama yapabilmektedir. Tekne içinde TV, cd çalar, mutfak ekipmanı vs. bulunmaktadır. Kamaralar klimalı olup banyo tuvalet mevcuttur.12 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez. Kamaralarda 3. kişi konaklaması malesef yapılamamaktadır. Kamaralarda büyük yatak mevcuttur. Twn yatak yoktur.