Sömestre Donemi / Orta Avrupa Turu

Somestre Donemı / Orta Avrupa Turu

SÖMESTRE DÖNEMİ ORTA AVRUPA

VİYANA &BUDAPEŞTE & PRAG 

Türk havayolları tarifeli seferi ile

7 Gece 8 Gün

26 Ocak – 2 Şubat, 31Ocak – 7 Şubat Hareket

KESİN HAREKET!!!

1.Gün İstanbul – Viyana

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali …….. kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 12.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1899 tarifeli seferi ile 14.35’de Viyana’ya hareket. Yerel saat ile 15.55’de varışın ardından özel otobüsümüz Viyana şehir turu için alandan hareket. şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.

Ekstra Viyana Konser Turu.: 55  Euro (Kişi Başı)

2.Gün Viyana

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn sarayı turu.  Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonrıa maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Yeraltında tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş. Arzu eden misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Bu gezide Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Liechtenstein Şatosu & Seegrotte yer altı gölü &Mayerling av köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden termal şehri & Schönbrunn Sarayı turu .: 55 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı)

3.Gün Viyana - Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,  Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.Varış ve Prag şehir turu. Bu turumuzda Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü  söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik  saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu .: 45 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Bratislava Turu: 30  Euro(Kişi Başı)

4.Gün Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .:  45 Euro (Kişi Başı) Yemekli : 60 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 65 Euro (Kişi Başı)

5.Gün Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .:  75 Euro (Kişi Başı)

6.Gün Prag – Budapeste

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Varışın ardından şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım  1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan  Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek  yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz, Akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)

7.Gün Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içkilerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde.

Ekstra Estergon & Visegrad & Szendentre turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 30 Euro (Kişi Başı)

8.Gün Budapeşte - Viyana – İstanbul

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Rehberinizin bilgilendireceği saatte Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1900 ile 16.55’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 20.10’da varış ve turumuzun sonu.

Online Rezervasyon

Fiyat Listesi

Tarih Konaklama Dbl-Trpl pp Sngl 03 - 12 Yaş 00 - 02 Yaş
26.01.2014 ve 31.01.2014 Hareket ODA KAHVALTI 399 € 609 € 399 € 150 €

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(Saw)- Viyana-İstanbul(Saw) arası uçak bileti, 
- Havalimanı vergileri, 
- 4* kategorideki otellerde 7 gece konaklama, 
- Sabah kahvaltıları, 
- Alan- Otel- Alan transferleri, 
- Tüm şehirlerarası transferler, 
- Prag-Viyana-Budapeşte yarım gün şehir turları, 
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 
- Prag-Viyana-Budapeşte şehir ve otel vergileri,


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Vize Ücreti, 
- Seyahat sağlık ve vize sigortası, 
- Yurtdışı Çıkış Harcı, 
- Tüm otel ekstraları,  
- Ekstra Turlar, 
- Rehber ve şöfor tipleri,

NOTLAR

NCT Travel havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan NCT Travel sorumlu tutulamaz. NCT Travel gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. NCT Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından NCT Travel  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. NCT Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir

FOTO GALERİ

Residence Emmy Hotel v.b.

Prag

Konum: Prag bölgesindeki Rezidence Emmy, banliyöde, Klinik ve Deneysel Tıp Enstitüsü, Kunratice Ormanı ve SAPA Asian Trade Center yakınındadır.
Odalar: Rezidence Emmy içindeki 108 odada misafirler için minibar ve kasa mevcuttur. Odalar şehir manzaralıdır. Yataklarda kuştüyü battaniye vardır. Banyolarda küvet veya duş ve ücretsiz banyo/kozmetik ürünleri vardır.
Açıklama: Prag bölgesindeki Rezidence Emmy, banliyöde, Klinik ve Deneysel Tıp Enstitüsü, Kunratice Ormanı ve SAPA Asian Trade Center yakınındadır. Yakındaki görülebilecek yerler arasında Centrum Chodov ve Chodov Fortress vardır.

Otel Özellikleri:

Rezidence Emmy restoranında kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi yapılır. Bar/oturma salonu misafirlere içecek servisi yapmaktadır. Bu otel misafirlere restoran içinde her sabah ücretsiz sıcak ve soğuk büfe kahvaltı servisi yapmaktadır. 4 yıldızlı bu otelde küçük toplantı odaları, sekreterlik hizmetleri ve limuzin hizmeti sunulmaktadır. Genel alanlarda ücretsiz kablosuz İnternet erişimi vardır. Prag bölgesindeki bu otelin 42 metrekare büyüklüğündeki etkinlik alanında banket servisi vardır. Ek ücret karşılığında sunulan ulaşım hizmetlerine şunlar dahildir: gidiş-dönüş havaalanı transfer servisi (istek üzerine) ve tren istasyonundan alma hizmeti. Tur/bilet hizmetleri ve tur asistanlığı sunulur. Otelde misafirlere ayrıca birden fazla dil bilen personel, çamaşırhane ve döviz bozdurma olanağı gibi özellikler de sunulmaktadır.

Oda Bilgileri:

Rezidence Emmy içindeki 108 odada misafirler için minibar ve kasa mevcuttur. Odalar şehir manzaralıdır. Yataklarda kuştüyü battaniye vardır. Banyolarda küvet veya duş ve ücretsiz banyo/kozmetik ürünleri vardır. Kablosuz İnternet erişimi ücretsizdir. Odalarda misafirler için masa ve direkt hatlı telefon vardır. Televizyonlarda uydu kanalları vardır. Odalarda ayrıca açılır pencere ve güneşlik/perde vardır. Misafirler ütü/ütü masası, saç kurutma makinesi ve uyandırma servisi isteyebilir. Günlük olarak oda temizliği hizmeti vardır.

Austria Trend Pyramide Hotel v.b.

Viyana

Konum: Avusturya'nın en büyük alışveriş merkezi SCS'nın tam karşısında
Odalar: Klimalı odalarda kasa, mini bar, uydu TV, bornoz ve saç kurutma makinesi barındıran banyo standarttır.
Açıklama: Austria Trend Hotel Pyramide'nin hemen önünde bir durağı olan Badener Bahn demiryolu hattı Viyana Devlet Operası'nın yanı sıra 25 dakikada Baden'in merkezine gider. Otel bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur. A2, A21 ve A23 otoyollarına arabayla 5 dakikada ulaşılabilir.

Otel Özellikleri :


Yaklaşık 4.000 kişilik bir etkinlik merkezi olarak hizmet veren 42 metre yüksekliğinde bir piramide sahip Austria Trend Eventhotel'in açık ve kapalı havuzlar barındıran bir spa alanı vardır. Konuklar buraya ücretsiz girebilir. 200.000 m²lik yeşil bir alanla çevrili Hotel Pyramide'de bahçeli bir restoran ile teraslı bir bar bulunur. Otelden Brunn am Gebirge'de bulunan 18 delikli golf sahasına arabayla 5 dakikada ulaşılabilir. Eventhotel Pyramide'nin konukları burada indirimli saha kullanım ücretlerinden yararlanır.

Golden Park Hotel v.b.

Budapeşte

Konum: Golden Park Hotel, Budapeşte, Erzsebetvaros bölgesindedir ve yakınında Arena Plaza Alışveriş Merkezi, Heroe's Meydanı ve Vajdahunyad Şatosu bulunur.
Odalar: Banyolarda duş/küvet kombinasyonu, çıkarılabilir duş başlığı bulunur. Banyolarda ayrıca makyaj/tıraş aynası, ücretsiz banyo/kozmetik ürünleri ve saç kurutma makinesi vardır.
Açıklama: Golden Park Hotel, Budapeşte, Erzsebetvaros bölgesindedir ve yakınında Arena Plaza Alışveriş Merkezi, Heroe's Meydanı ve Vajdahunyad Şatosu bulunur. Yakındaki görülebilecek yerler arasında Macaristan Devlet Opera Binası ve Macaristan Ulusal Müzesi vardır.

Otel Özellikleri:

Dinlenme olanakları şunları kapsar; sağlık kulübü ve sauna. 3,5 yıldızlı bu otelde ofis vardır ve toplantı/konferans odası ve görsel-işitsel donanım sunulmaktadır. Genel alanlarda ücretsiz kablosuz İnternet erişimi vardır. Budapeşte bölgesindeki bu otelin 30 metrekare büyüklüğünde etkinlik alanı vardır. Bar/oturma salonu misafirlere içecek servisi yapmaktadır. Oda servisi vardır. Otel restoran alanında her sabah sıcak ve soğuk büfe kahvaltı servisi yapılır (ek ücret uygulanır). Otelde bölgesel ulaşım servisi olanağı vardır (ek ücret uygulanır). Otel danışma hizmetleri ve tur/bilet hizmetleri sunulur. Otelde misafirler için ayrıca birden fazla dil bilen personel, hediyelik eşya dükkânı veya gazete bayisi ve çamaşırhane olanakları mevcuttur. Otelde sigara içilebilen alanlar ayrılmıştır.

Oda Bilgileri:

Golden Park Hotel otelinde içinde kasa ve açılır pencere olan 179 klimalı oda mevcuttur. Odalar şehir manzaralıdır. Banyolarda duş/küvet kombinasyonu, çıkarılabilir duş başlığı bulunur. Banyolarda ayrıca makyaj/tıraş aynası, ücretsiz banyo/kozmetik ürünleri ve saç kurutma makinesi vardır. Odalarda misafirler için masa ve direkt hatlı telefon vardır. Misafirler için uydu yayınlı televizyon vardır. Misafirler odada masaj, ütü/ütü masası ve uyandırma servisi isteyebilir. Günlük olarak oda temizliği hizmeti vardır.