Baştan Başa Balkanlar

Belgrad-Saraybosna-Mostar-Dubrovnik-Budva-Tiran-Ohrid-Üsküp

BAŞTAN BAŞA BALKANLAR
Sirbistan-Bosna-Hirvatistan-Karadag-Arnavutluk-Makedonya
Belgrad-Saraybosna-Mostar-Dubrovnik-Budva-Tiran-Ohrid-Üsküp
7 Gece 8 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
Pegasus Havayolları ile Belgrad Git - Üsküp Dön

1. Gün İstanbul- Belgrad
İstanbul Sabiha Gokcen Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Pegasus  Kontuarı önünde  saat 11:30’da buluşma. buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’na ait PC  811 sefer sayılı uçakla saat 15:15’de Belgrad a hareket.Yaklaşık 1 ,5 saatlik yolculuğun ardından saat 15.35 te Belgrada varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panaromik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün Belgrad- Saraybosna  (320 km)
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve ardından özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

3. Gün Saraybosna-Mostar-Dubrovnik (278 km)
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve ardında  Mostar’a hareket. ilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte Dubrovnik’te  otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

4. Gün Dubrovnik-Kotor-Budva (122 km)
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve ardında, yapacağımız Dubrovnik  panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte.Hirvatistan’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geciyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasinda   otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde.

5. Gün Budva-Tiran-Durres-Ohrid  (415 km)
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve ardında özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz.Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. kısa bir yolculuğun ardından,Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya  Ohrid Gölü’ne transfer.Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

6. Gün Ohrid–Struga-St Naum-Resne-Manastir- Ohrid (190 km)
Sabah kahvaltının ardından, St Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohride hareket. Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

7.Gün Ohrid  –Kalkandelen- Üsküp  (178 km)
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve ardında özel otobüslerimizle Üsküp’e transfer. Ilk duragimiz Gostivar ve Gostivar şehir turu Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati BabaTekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii,Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Aksam yemegini yerel restoranda canli muzik esliginde almaktayiz.Geceleme otelimizde. 

8.Gün Üsküp-Istanbul
Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve ardında özel otobüslerimizle Üsküp’e panoramik şehir turuna basliyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii,Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın PC 712 sefer sayılı uçağı ile saat 16:25’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından varış.

Online Rezervasyon

Balkanlar Genel Bilgi


Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir. Bölge için bazı yayınlarda Güneydoğu Avrupa terimi de kullanılır.

Bölge adını batıdan doğuya uzanan ve Bulgaristan’ı ikiye bölen dağ silsilesinden almıştır. Önceleri bu sıradağların adı olarak kullanılan Balkan, daha sonraları tüm bu bölge için kullanılmaya başlanmıştır. “Balkan” sözcüğüne bütün dillerde rastlanır. Balkanlar'ın bazı kısımlarındaki çok yönlü geri kalmışlık sebebiyle bölge genel olarak, Avrupa'nın sorunlu yerlerinin başında kabul edilir. Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgedeki hükümranlığının bitişinden itibaren Balkanlar’ın paylaşımına dair sıkıntılar günümüze dek sürmüştür. Bölgede, 49 milyon civarında insan yaşar.

Balkanlar, güneybatıda Adriyatik Denizi ve İyon Denizi; güneyde Akdeniz; güneydoğuda Ege Denizi, Marmara Denizi; doğuda Karadeniz ile çevrili bir yarımadadır. Kuzey sınırlarını Tuna, Sava ve Kupa nehirleri oluşturur. Kuzeybatıdan (Trieste Körfezi) güneye ve doğuya dek olan bölge sınırları denizlerle çevrilidir: Adriyatik, İyon Denizi, Akdeniz, Ege Denizi, Çanakkale Boğazı, Marmara, İstanbul Boğazı, Karadeniz. Karadeniz kıyılarında, Tuna'nın döküldüğü yerden Tuna boyunca kuzey sınır Belgrad'a ulaşır. Burada Sava boyunca devam edip Hırvatistan-Bosna Hersek hudut hattından batıya ilerleyen kuzey sınırı Slovenya'ya girer. Čatež ob Savi köyünde Krka Nehri'nden devam eden kuzeybatı sınırı, nehrin ağzıGradiček'in batısından Vipava Nehri üzerinden ilerleyip İtalya'ya geçer. Gorizia yakınlarında Soča Nehri ile birleşen sınır,Trieste Körfezi kıyısındaki Monfalcone yakınlarında Adriyatik'e bağlanır. Balkanlar'ın toplam yüzölçümü 504.884 km²'dir. Ayrıca Balkan coğrafyasında  (Hırvatistan, Slovenya, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Sırbistan, Makedonya) ve  (Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Türkiye) olmak üzere iki zaman dilimi kullanılmaktadır.

Balkanlar'ın veya coğrafi adla Balkan Yarımadası'nın doğu, güney ve batı sınırları hakkında mevcut görüş birliğine rağmen, kuzey sınırları tartışmalıdır. Bazı coğrafyacılar kuzey sınırını Tuna ve Drava nehirleri olarak kabul eder, bazıları da sınır Karpat Dağları'nın doğusundan geçirir. Balkan Yarımadası'nın kıyıları, Akdeniz sistemine dâhil olan altı denize açılmaktadır. Bu durum, Balkanlar'ın, Akdeniz stratejisindeki çok boyutlu yerini vurguladığı gibi Balkan ülkelerinin çoğunun deniz ulaştırması ve denizcilik alanlarındaki gelişmelerine de ışık tutmaktadır. 

Balkanlar'da muhitlerin coğrafi yapısına bağlı olarak iklimde değişiklikler görülür. Adriyatik ve Ege kıyılarında Akdeniz iklimi hâkimdir. Karadeniz kıyılarında iklim, nemli subtropikal ve ılıman okyanus tipindedir. İç kesimlerde ise nemli kıtasal iklim görülür. Yarımadanın kuzeyi ile dağlık alanlarda kışlar soğuk ve karlı, yazlar sıcak ve kurudur. Güney kesimlerde kışları iklim hafiftir. Nemli kıtasal iklim, Slovenya geneli, Kuzey Hırvatistan, Bosna Hersek, Arnavutluk içleri, Kuzey Karadağ, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan ve Romanya'da görülür. Geri kalan ve yaygın olmayan iklim tipleri olan nemli subtropikal iklim ve okyanus iklimi, Bulgaristan'ın Karadeniz kıyılarında ve Türkiye'de görülür. Akdeniz iklimi, Slovenya kıyılarında, Güney Hırvatistan, Arnavutluk kıyı kesiminde, Yunanistan'da, Güney Karadağ'da ve Türkiye'nin Ege kıyılarında görülür.


Fiyat Listesi

Tarih Konaklama Dbl-Trpl pp Sngl 03-11 00-02 YAŞ
26 Mayıs Yarım Pansiyon 625 € 795 € 625 € 150 €

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Pegasus havayolariyla ekonomik sinif Istanbul-Belgrad ve
  Üsküp –Istanbul ucak bileti 
- Alan-Otel-Alan transferleri
- Programda belirtilen geziler
- 3* ve 4* Otellerde yarım pansiyon konaklama
- Türkçe ve Makedonca Rehberlik hizmeti

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Seyahat Sigortası (10 Euro)
- Yurtdışı çıkış Pulu (15 TL) Lütfen Tur öncesi bankaya yatırınız
- Extra turlar ve kişisel harcamalar, Müze ören yeri girişleri
- Dubrovnik Hırvatistan vizesi 35 Euro.

NOTLAR
-Extra turların gerçekleşmesi için min. 20 kişinin katılımı gerekmektedir. Aksi taktirde satış fiyatı değişebilir.
-Konaklama otellerinde stadandart aynı kalmak kaydı ile otellerde değişiklik yapılabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
-İçhat bağlantı ücreti 100 Euro

FOTO GALERİ

Hotel Astoria

Belgrad

Konum: Şehir Merkezinde
Odalar: Klima, banyo, saç kurutma makinesi
Açıklama: Belgradın tam kalbinde yer alan, ana tren ve otobüs istasyonları sadece birkaç adım ve şehir merkezinde yürüme. Ücretsiz otopark otelin önünde veya yakın bir garaj mevcuttur. Belgrad Nikola Tesla Havaalanı otele yaklaşık 17 km uzaklıktadır. Benzersiz tasarımı ile 1937 yılında inşa edilen bu otel tarihi tarzda mobilyalarla dekore edilmiştir. Konuklar, 24 saat açık resepsiyon ve 24 saat check-out hizmeti, yanı sıra döviz tesis ve üst için asansör erişimi sunan lobide bekliyoruz...

Hotel Sarajevo

Saraybosna

Konum: Saraybosnanın daha yeni bir bölgesinde, Uluslararası Havaalanı'na 5 dakikalık mesafede
Odalar: Emanet Kasası, Isıtma, Klima,saç kurutma makinesi, Wi-fi otel genelinde mevcuttur ve ücretsizdir.
Açıklama: Saraybosnanın daha yeni bir bölgesinde, Uluslararası Havaalanına 5 dakikalık mesafede yer alan bu seçkin otelde geleneksel Boşnak yemekleri servis eden bir restoran, yüzme havuzu ve spor salonu bulunmaktadır. Hotel Sarajevonun klimalı odalarının tamamı uydu ve ödemeli TV, kasalar, mini barlar ve ücretsiz Wi-Fi erişimi ile donatılmıştır. Çinili, geniş banyolarda banyo malzemeleri, saç kurutma makineleri ve terliklerle bornozlar sağlanmaktadır. Sarajevo Hotel, merkeze arabayla 10 dakikalık mesafededir ve konuklar ayrıca Olimpik Jahorina, Bjelasnica, Igman, Treskavica ve Trebevic dağlarını da ziyaret edebilir.

Hotel Astarea

Dubrovnik

Konum: Dubrovnik Rivierası'nın sahilinde yer almaktadır
Odalar: Odalarda balkon,saç kurutma makinesi ve açılır pencere ayrıcalığı sunuyor. Misafirlerimiz için uydu kanalları izlenebilen televizyonlar vardır.
Açıklama: Adriyatik Denizi manzaralı huzurlu bir konuma sahip olan, modern bir şekilde inşa edilmiş, Mlini'deki samimi Hotel Astarea, güzel Dubrovnik Rivierası'nın sahilinde yer almaktadır. Otelden dışarı çıkın ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış çok sayıda tarihi mekana sahip olan otel yakınındaki Dubrovnik kentini keşfedin. Hotel Resort Astarea, kente arabayla sadece 15 dakika ve Dubrovnik Havalimanı'na 20 dakika mesafede yer almaktadır. Mlini'de çok sayıda taverna, pizzacı, mağaza ve kafe bulunmaktadır. Zupa Koyu boyunca uzanan hoş gezinti yolunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yakın zamanda yenilenmiş olan bu büyüleyici tesis, profesyonel ve özenli hizmet sunmaktadır. Lobide ücretsiz Wi-Fi erişimi ve ücretsiz geniş otopark alanı sağlanmaktadır.

Residence Hotel

Budva

Konum: Budva'nın eski kent bölgesinde muhteşem bir konuma sahiptir. Ričardova Glava Plajı sadece 30 metre, yat limanı ise 60 metre uzaklıktadır.
Odalar: Ücretsiz wi-fi, klima , saç kurutma makinesi, LCD TV
Açıklama: Butua Residence'ın ferah ve şık iç mekanı, eski kent bölgesinin ve Budva Rivierası'nın panoramasını sunmaktadır. Şık bir biçimde dekore edilmiş oda ve daireler balkonludur. Konaklama birimleri günlük olarak temizlenmektedir. Tüm birimlerde buzdolabı ve kasa standarttır. Dairelerde ek olarak iyi donanımlı bir mutfak ile biri oturma odasında diğeri ise yatak odasında olmak üzere 2 adet LCD TV vardır. Resepsiyon oda servisi sağlamaktadır. Mogren ve Slovenska plajları, popüler bir diskotek ve en yakın süpermarket 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Slovenska Plajı'nın sahilinde çeşitli bar ve restoranlar hizmet vermektedir.

Sileks Hotel

Ohrid

Konum: Sv. Stefan beldesindeki Hotel Sileks, tam olarak Ohri Gölü'nün kıyısında yer almaktadır.
Odalar: Sileks Hotel'in tüm odalarında balkon ve düz ekran kablo TV vardır
Açıklama: Otelde özel bir plaj, büyük bir havuz, ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz özel otopark sunulmaktadır. Restoranda ve barda Makedonya spesiyaliteleri, uluslararası mutfaklar ve çok çeşitli içecekler servis edilmektedir. Hotel Sileks'in kumsalında bir restoran, oyun alanı, şemsiyeler ve şezlonglar bulabilirsiniz. Otel bünyesinde tenis, basketbol ve futbol sahaları mevcuttur. Ayrıca çeşitli aktivite programlarına katılabilir, türlü konserler ve performanslar izleyebilir ya da bir masajın keyfini çıkarabilirsiniz. Otel Ohri kent merkezine 4 km mesafede ve Ohri Havaalanı'na 10 km uzaklıkta konumlanmaktadır.

Royal Hotel

Üsküp

Konum: Hotel Royal, Üsküp'te, ana cazibe merkezlerinin yakınında, Ramstore Alışveriş Merkezi'ne 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Odalar: Bar, 24-Saat Açık Resepsiyon, Sigara İçilmeyen Odalar, Engelli Konuklar için Odalar/İmkanlar, Asansör, Hızlı Check-In/Check-Out, Anti-Alerjik Oda Temin Edilir, Klima
Açıklama: Otel, ücretsiz Wi-Fi internet erişimi ile donatılmış konaklama birimleri sunmaktadır. Tesis bünyesinde ücretsiz otopark ve ücretsiz çamaşırhane hizmeti de mevcuttur. Şehrin yukarısındaki kaleyi, Vardar Nehri üzerindeki etkileyici Osmanlı köprüsünü (Taş Köprü) veya sayısız tarihi kilise ve camiyi ziyaret edebilirsiniz. Otelin aperitif barında serinletici içecekler ile diğer içecek ve kahve çeşitleri sunulur.