Kurban Bayramı Doğu Amerika

Kurban Bayramı Doğu Amerika

KURBAN BAYRAMI
DOĞU AMERİKA

Newyork (3) – Orlando (2) – Miami (2)
Türk Havayolları & American Airlines Tarifeli Seferi ile
12 Ekim Hareket
7 Gece

12 Ekim İSTANBUL – LONDRA – NEW YORK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 08.00`da buluşma ve Türk Havayolları’nın TK 1989 sefer sayılı uçağı ile 10.30’da Londra’ya hareket. Yerel saat ile 12.30’da Londra’ya varış ve yapılacak aktarma ile American Airlines’a ait AA 107 sefer sayılı uçak ile saat ile 17.00’da New York’a uçuş. Yerel saat ile 20.10’da New York’a varış ve alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

13 Ekim NEW YORK

Sabah kahvaltısının ardından New York şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockefeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğleden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Özgürlük Anıtı & Empire State & faytonlu Central Park turuna (95 USD) katılabilirler. Tur bitiminde alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli ve müzikli tekne turuna (135 USD) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

14 Ekim NEW YORK

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli Washington D.C. turuna (175 USD) katılabilirler. Başkent turunda, Eski posta merkezi, Beyaz Saray, FBI Binası, Pentagon Binası, Abraham Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore şehirleri anıtları görülecektir.  Tur bitiminde New York’a dönüş. Geceleme otelimizde.

15 Ekim NEW YORK – ORLANDO


Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve American Airlines’a ait AA 1777 sefer sayılı uçuş ile saat 07.10’da Orlando’ya uçuş. Saat 10.00’da varış ve havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ile otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Walt Disney Magic Kingdom turuna katılabilirler (115 USD). Geceleme otelimizde.

16 Ekim ORLANDO

Sabah kahvaltısının ardından dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Universal Film Stüdyoları turuna (115 USD) katılabilirler. Bu turda dünyanın en ünlü filmlerinin bire bir boyutlarda yaratılan film platolarında filmin içinde olacak ve filmi sanki gerçekmiş gibi yaşayacaksınız. Bununla birlikte film hileleri ve showların bulunduğu park görülecektir. Geceleme otelimizde.

17 Ekim ORLANDO – MIAMI


Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla ile Miami’ye hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Kennedy Uzay Üssü gezisine (75 USD) katılabilirler. Burası ABD’nin uzay araştırmaları esnasında ürettiği araçların füzelerin ve füze rampalarının halka sergilendiği bir park niteliğindedir. Üs içerisindeki özel otobüslerle yapacağımız gezintiden ve alışverişten sonra özel otobüsümüzle Miami’deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

18 Ekim MIAMI

Sabah kahvaltısının ardından Miami şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu tur esnasında Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore Hoteli, Bayside, Miami Beach, zenginlerin mahallesi, Kübalı göçmenlerin oturduğu ve vatan hasreti çektikleri için oluşturdukları büyük bir mahalle olan Little Havana göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tekne ile yıldızlar adası turuna (55 USD) katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en ünlü sanatçılarının ya da zenginlerinin muhteşem evlerini ve malikanelerini tekne ile görecek, milyonlarca dolarlık bu teknoloji ve mimari harikası evlere hayran kalacaksınız. Öğleden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Saw Grass alışveriş turuna (65 USD) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

19 Ekim MIAMI – PARİS

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Daha sonra havalimanına transfer ve American Airlines’a ait AA 62 sefer sayılı uçuş ile saat 17.50’de Paris’e uçuş. Geceleme uçakta.

20 Ekim PARİS – İSTANBUL

Yerel saat ile 08.45’de Paris’e varış. Yapılacak olan aktarma sonrası Türk Havayolları’na ait TK 1824 sefer sayılı uçuş ile saat 14.55’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 19.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Online Rezervasyon

Amerika Birleşik Devletleri Genel Bilgi

Amerika Birleşik Devletleri 

Amerika Birleşik Devletleri (kısaca ABD) (İngilizce: United States of America (USA), ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir), elli tane eyalet ve bir tane federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 tane eyaleti olan Kıta ABD'si ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika'nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarınaAmerikalı veya Amerikan denir.

Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska eyaleti, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı'nın öbür tarafında bulunan Rusya'nın arasında bulunmaktadır. Hawaii eyaleti, Büyük Okyanus'un ortasında bulunan bir takımadadır. AyrıcaKarayipler ve Büyük Okyanus'ta bulunan birçok denizaşırı toprağı vardır. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776'dır.

Doğuda Atlas Okyanusu'ndan, batıda Büyük Okyanus'a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska ve Hawaii'yi de içine alan Amerika Birleşik Devletleri'nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Hawaii ise, Büyük Okyanus'ta olup, kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri'nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir.

Tarihçe

Amerika Kıtası'nın 1492'de Avrupalılar tarafından keşfinden sonra İspanyollarPortekizlilerFransızlar ve İngilizler, buradaki yerli halkların aleyhine toprak sahibi oldular. Avrupalılar, Amerika'daki topraklarını genişlettikten sonra, İngiltere başta olmak üzere çeşitli ülkelerden göçmenler alıp buralara yerleştirerek koloniler kurdular.

18. yüzyıl ortalarında, bu kolonilerin sayısı 13'e yükseldi ve bu Onüç Koloni, Amerika Birleşik Devletleri'nin temelini oluşturdu.

Amerika Kıtası, insanlar için yeni olanaklar ve yeni bir hayat sağladı. Daha sonra, bu koloni sistemi sömürgecilik politikasına dönüştü. İngiliz kolonileri, Birleşik Krallık'a endüstri konusunda hizmet ediyordu. İngilizler kolonilerden vergi alıyordu. Koloniler zaman içinde İngiliz devletinden farklı bir kimlik geliştirmeye başladı. Nüfus hızla büyüyor, tarıma dayalı ekonomi gelişiyor, iş adamları ticari ataklarda bulunuyordu. Dinsel yapıda da farklılık vardı. Avrupa'dan gelenler tutucu bir protestanlık geliştirmişti.

Yönetimleri de İngilizlerden farklıydı. Kolonilerin her birinde (Pensilvanya dışında),iki yasama meclisi bulunuyordu. Kolonileri temsil eden alt meclisin üyeleri mal sahipleri tarafından seçiliyor, Krallığı temsil eden üst meclis üyeleri ise İngiliz Kralı tarafından tayin ediliyordu. Kolonilerde yaşayanlar aynı zamanda mahkemeler kurmuştu ve İngiliz hukuk sistemini uyguluyordu.

1756-1763 yılları arasında İngiltere'nin AvusturyaFransa ve Rusya ittifakıyla yaptığı savaşlar (Yedi Yıl Savaşları), İngiliz maliyesi üzerinde ciddi bir yük oluşturmuştu. İngiltere malî yükünü gidermek amacıyla yeni vergiler koyması, Amerika'daki kolonilerin tepkisiyle karşılaştı. Koloniler yüksek vergiler ödeyip, karşılığında hiç bir şey alamamaktan rahatsızlardı. Çay ihracatına gelen yüksek ek vergiyle koloniler, 18. yüzyıl ortalarından beri hazır oldukları bağımsızlık mücadelesini hayata geçirdiler. Savaşın başlarında George WashingtonThomas Jefferson tarafından kaleme alınan ve özgürlük isteklerini dile getiren Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi'ni yayınladı (4 Temmuz 1776). Sonradan 4 Temmuz günü ABD bağımsızlık günü olarak kabul edilmiştir.

Altı yıl süren savaş sonunda, George Washington komutasındaki koloni güçleri tarafından yenilgiye uğratılan İngiltere geri çekilmiş ve 1783 yılında Paris antlaşmasıyla 13 koloninin bağımsızlığını kabul etmiştir. Bağımsızlıklarını ilan eden koloniler, içişlerinde serbest eyaletlerden oluşan Amerika Birleşik Devletleri'ni kurdular (1787). 1789'da Anayasanın tamamlanıp onaylanmasıyla yeni bir ulus ve Amerikan üst kimliği doğdu.

İklim

Amerika Birleşik Devletleri'nin iklimi sürekli değişkenlik gösterir. Doğu ve batı kıyılarındaki sıradağlar, okyanusların iç kısımların iklimine tesir etmesini önlediklerinden, bu kıyı şeritleri hariç bütün ülkede karasal iklim hakimdir. Ülkenin kuzeyinde ise Kanada'dakine benzer çam ormanları görülebilir.

Orta kısımlar çok yüksek olduğundan, mevsimler arasında pek fazla sıcaklık farkı yoktur. Yaz mevsiminde orta bölgelere alçak basınç hakim olmasına rağmen, okyanustan gelen nemli hava Appalachianlar tarafından engellenmediği için orta bölgeler yaz mevsiminde bol bol yağış alırlar. Batı taraflarında ise yağış daha azdır.

Atlas Okyanusu'na kıyısı olan şeridin güney kısmı nispeten yağışlı ve ılıman olmasına rağmen, kuzeyi daha serin olup kışları pek şiddetli geçer.

Meksika Körfezi'ne bakan güney kısım açık ve düz olduğundan bu kısımlarda tropikal iklim hakimdir. Burada yazlar sıcak, kışlar ise ılımandır. Her mevsimde bol yağış görülür. Alaska kıyı şeridi, denizden etkilenen bir iklime sahip olmasına rağmen, iç kısımlarında çok şiddetli soğuklar görülür.

 

Fiyat Listesi

Tarih Konaklama Dbl-Trpl pp Sngl 02-12 Yaş 00 - 02 Yaş
12 Ekim Hareket ODA KAHVALTI 1.899 € 2.249 € 1.499 € 150 €

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- İstanbul – Londra / Paris – İstanbul parkuru Türk Havayolları ile, Londra – New York / Miami – Paris parkuru    American Airlines ile ekonomi sınıfı uçak bileti,
- American Airlines ile New York – Orlando arası iç hat uçuşu,
- Havalimanı vergileri,
- Tüm alan – otel – alan ve Orlando – Miami arası özel otobüsler ile transfer,
- New York (3), Orlando (2), Miami (2) gece olmak üzere toplam 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,
- New York & Miami panoramik şehir tanıtım turları,
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Amerika Birleşik Devletleri vizesi, (Şahsi Başvuru)
- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
- Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
- Rehber ve şoför tipleri, bahşişler,
- Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri.

NOTLAR

*** Rezervasyon esnasında misafirlerinizin, DOĞUM TARİHİ – PASAPORT NUMARASI ve GEÇERLİLİK TARİHİ bildirilmesi zorunludur.

- NCT TRAVEL, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
- Amerika Birleşik Devletlerine yapılacak seyahatlerde pasaport geçerlilik sürenizin en az 9 ay olması gerekmektedir. Vize işlemleri konsolosluktan randevu alınarak yapılabilecek olup, NCT TRAVEL sadece prosedür hakkında yardımcı olabilecektir.
- Ekstra turların organize edilmesi için en az 15 kişinin katılımı gereklidir, 15 kişinin altında katılımlarda ortaya çıkabilecek fiyat farklılıkları rehberiniz tarafından belirlenecektir.
- Amerika Birleşik Devletlerinde sadece Triband özelliğine sahip cep telefonları çalıştığından, bu özelliklere sahip olmayan cep telefonları çalışmayacaktır.
- Amerika Birleşik Devletlerinde elektrik 110 Volt olmakta olup, farklı bir priz sistemi kullanılması nedeni ile yanınızda getireceğiniz kamera, fotoğraf makinesi ve cep telefonlarının Türkiye elektrik sistemine uyumlu fişleri kullanılamaz. Bu nedenle ihtiyacınız olan dönüştürücüyü Türkiye’den yada Amerika’da rehberinizin yardımı ile temin edebilirsiniz.FOTO GALERİ

Doubletree NY Financial District vb.

New York

Konum: Whitehall Street South Ferry Metro İstasyonu, otele 3 blok ve şehir merkezine kolay erişim imkanı sunmaktadır. Wall Street otel ve Little Italy yürüyerek 15 dakika mesafededir yürüyerek 10 dakika mesafededir.
Odalar: New York Financial District yer alan bu otel, Battery Park ve Staten Island Ferry 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Otelde bir restoran ve bir 32 inç LCD TV ile donatılmış odalar sunmaktadır.
Açıklama: Doubletree Hotel New York-Financial District modern odaları maun ahşap mobilyalarla dekore edilmiştir. Her kablo TV ve iPod yuvası bulunmaktadır.Bir kahve makinesi de mevcuttur. Financial District Doubletree Hotel iyi donanımlı bir spor salonu ve 24 saat açık bir iş merkezi bulunmaktadır. Yararlı bir kapıcı personel ve hediyelik eşya dükkanı mevcuttur. Doubletree New York kahvaltı, öğle veya akşam yemeği yanı sıra otel restoranında ve barında kokteyller servis edilmektedir.

www.doubletree3.hilton.com

Rosen Inn Orlando vb.

Orlando

Konum: Orlando (Universal Orlando - International Drive North) içindeki Rosen Inn, closest to Universal, ailelere yönelik bir otel olarak hizmet verir; otelin yakınında Wet 'n Wild, Titanic the Experience ve SkyVenture Orlando bulunur. Ayrıca yakında Universal S
Odalar: . Tüm konaklamalarda masa ve telesekreterli telefon vardır; ücretsiz şehir içi arama imkânı olanağı sunulur (kısıtlamalar geçerli olabilir). Oda içinde mikrodalga fırın ve buzdolabı bulunur. Ek olanaklar arasında saç kurutma makinesi ve ütü/ütü masası var
Açıklama: Bu aile dostu otel konaklamanızda oteldeki restoran ve bar/oturma salonu yemek servisi sunmaktadır. Genel alanlarda kablosuz İnternet erişimi ücretsizdir. Ek olanaklar arasında açık yüzme havuzu, atari salonu/oyun odası, hediyelik eşya dükkânı veya gazete bayisi vardır. Misafirler için otopark ücretsizdir. Rosen Inn, closest to Universal misafirlere klimalı 315 odada dizüstü bilgisayar saklamaya uygun kasa ve kahve/çay makinesi ayrıcalığı sunuyor. Misafirler odada kablosuz yüksek hızlı ücretsiz İnternet erişimini kullanabilir. Misafirlerimiz için kablolu TV kanalları izlenebilen, film kiralama servisi ve TV İnternet erişimi (ücretli) olan televizyonlar vardır.

www.rosenhotels.com

Deauville Beach Resort vb.

Miami

Konum: Miami Beach (Miami Beach) sahilinde yer alan The Deauville Beach Resort yakınında Normandy Shores Golf Kulübü, Concord Alışveriş Merkezive Indian Beach Parkı bulunur.
Odalar: . The Deauville Beach Resort misafirlere klimalı 484 odada kasa ve kahve/çay makinesi ayrıcalığı sunuyor. Misafirler odada kablosuz yüksek hızlı ücretsiz İnternet erişimini kullanabilir.
Açıklama: Surfside Plajı ve Bal Harbour Mağazaları, bu spa resort otel yakınında bulunan, görülmesi gereken diğer yerler arasındadır. The Deauville Beach Resort içinde tam donanımlı spa, açık yüzme havuzu, spor salonu bulunur. Genel alanlarda ücretsiz kablosuz İnternet erişimi vardır. Bu 3 yıldızlı otelde iş seyahatindeki misafirler için ofis küçük toplantı odaları ve limuzin hizmeti vardır. Bu plaj resort otel içinde restoran, kahve dükkânı/kafe ve havuz kenarı barı vardır. Otel personeli size, düğün organizasyonu hizmeti etkinlikler için yemek hizmeti sağlayabilir. Ek olanaklar arasında, spa hizmetleri, birden fazla dil bilen personel, çamaşırhane vardır. Misafirler için otopark ücretlidir. Bu otelde sigara içilmez. Odalar plaj, şehir veya kısmen okyanus manzaralıdır. Misafirlerimiz için kaliteli kablolu TV kanalları kanalları izlenebilen televizyonlar vardır. Odalarda masa ve telesekreterli telefon bulunur. Banyolarda sunulan olanaklar şunları kapsar: duş/küvet kombinasyonu saç kurutma makinesi. Ek olanaklar arasında ütü/ütü masası ve saatli radyolar vardır. Ayrıca, istek üzerine ekstra havlu/çarşaf ve uyandırma servisi sağlanır. Günlük olarak temizlik hizmeti sunulur.

www.bestwestern.com